EL TURCO sinema filmi oluyor

Eşref Ziya Terzi yeni film projesi EL TURCO'yu anlattı.

Ana Sayfa
26 Ocak 2016 Salı
EL Turco nun şaşırtıcı öyküsü bundan tam 323 yıl önce başlar. II. Viyana kuşatması sonrası bir Osmanlı askeri, İtalya’da küçük bir kasabaya sığınır.

YENİÇERİ ASKERİNİ KÖYLÜLER TEDAVİ EDİYOR
 
Ölmek üzere olan bu Yeniçeri askeri, köylüler tarafından tedavi edilir. İyileşince de köyden bir kızla evlenir. Kasaba halkının ‘El Turco’ adını verdiği asker, o dönemdukalığın halktan istediği haksız vergilere karşı köyü ayaklandırır ve korur.
 
Kendini ve Türk adetlerini bu yörenin insanlarına öyle sevdirir ki ölümünden sonra bile bu Türk gelenekleri yaşatılır.

Filmin yapımcısı YÜZYIL MEDYA Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Ziya Terzi ile yeni film projesi EL TURCO yu konuştuk.

Öncelikle bu film projesi hakkında bilgi verebilir misiniz?
 
-Tabi ki, öncelikle ilginiz için teşekkür ederim EL-TURCO Bizim uzun zamandır üzerinde çalıştığımız büyük bir proje, Osmanlı yeniçerisi istihbarat subayı Hasan Balabanın Hikayesi bizim oldukça ilgimizi çekti doğrusu, bir Osmanlı Askerinin sığındığı bir köyde tüm insanların sevgisini kazanması ve bu sevginin yaklaşık 350 yıl boyunca bugün dahi anılması bizim için gurur verici bir şey bunu mutlaka kamuoyuna duyurmamız gerektiğini düşündük ve çalışmalarımıza başladık.

Peki şu anda hangi aşamadasınız?
 
-Filmimizin senaryosu tamamlandı Mekân çalışmalarımızı yaptık bu iş için Sakarya da büyük bir plato kuracağız İnşallah,şu an cast çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yan karakterlerimiz hemen hemen şekillendi . El Turco yu oynayacak oyuncumuzla alakalı birkaç alternatif den birine karar vereceğiz görüşmelerimiz devam ediyor. Bu yaz filmimizi çekmeyi planlıyoruz çalışmalarımız bu yönde.
 
Ne Diyelim Bahtı açık olsun.
 
-Eyvallah İlginize teşekkür ediyorum..


 

BENZER HABERLER
ÖNE ÇIKAN HABERLER
YAZARLAR
Millet Gazetesi internet sitesinde yayınlanan haber, yazı, resim ve fotoğrafların FESK ve Basın Kanunundan kaynaklanan her türlü hakları Koza İpek Gazetecilik ve Yayıncılık A.Ş. ' aittir. İzin alınmaksızın, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.